Tőkétől a pohárig. Mesék a borokról, az emberekről, az életről. Mi kérdeztünk, ők válaszoltak. Fogadjátok sok szeretettel.
Az év utolsó hónapjában, decemberben Mád felé vettük az irányt és látogattuk meg a Szarka Pincészetet. Szarka Dénes, a pincészet borásza jelenleg 1,5 hektáron gazdálkodik Mád határában a Szilvás, a Dankca és a Juharos dűlőkben. A szőlőművelésben alacsony tőketerheléssel igyekszik a termelőhelyi karakterek megjelenésére. A borkészítést a természetesség és a hagyománytisztelet jellemzi. Dénes szerény ember, aki helyett díjnyertes, izgalmas borai "beszélnek" igazán. Azért mi megpróbáltuk szóra bírni.
/Szarka Dénes borász feleségével, Enikővel/
Ezerjó: Miért az adott borrégiót választottad?
Szarka Dénes: Tokaj választott engem, ide születtem.
E: Melyik a kedvenc saját borod és miért?
SZD: Tokaji Aszú 2017 6 puttonyos nagyon nagy elismerés volt számomra, hogy tavaly a Winelovers Top 100-ban Magyarország legjobb borávà választották.
E: Mesélj el egy borászathoz kapcsolódó kedves történetet!
SZD: A londoni exportőröm megkeresett, hogy egy nívós étterem head sommeliéje, aki már dolgozik a borommal az Egyesült Királyságban, szeretne hozzám ellátogatni. Persze örömmel igent mondtam, a mádi vasútállomáson derült ki, hogy magyar és Mádtól 50km-re található Kazinbarcikai születésű az illető.
E: Mi az, amit a borral összefüggésben tanultál meg az életről?
SZD: Ahogy bort sem fog megtanítani készíteni senki, az életben is magadnak kell megoldani a problémákat viszont tudni kell csapatban dolgozni.
E: Melyik az a 3 érték, amivel jellemeznéd a pincészet borait?
SZD: Hagyomány, innováció, fenntarthatóság.
Dénesnek ezúton is köszönjük szépen a válaszait és aki Tokaj felé kirándul feltétlenül látogasson el Mádra és kóstoljon a Szarkaláb Bisztróban.
Aki pedig az otthona kényelméből ismerkedne a Szarka Pincészet boraival, válogasson kedvére és rendelje házhoz. A kiszállítás az alábbi megyék területén INGYENES: Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok.